סוגים שונים של הובלות

לכל חברת הובלות ישנה את דרך המעבר שלה. ישנם חברות המובלות לחו"ל, ישנם חברות המובילות משרדים, ישנם חברות המובילות פריטים בודדים או פריטים גדולים וכד'. ולכן, לפני מעבר הדירה יש לברר קודם כל עם חברת ההובלה את סוג ההובלה אשר היא מספקת לכם. על מנת ששלב ההובלות יתבצע בדרך הקלילה והיעילה ביותר עבורכם במאמר הבא יוסבר על סוגי ההובלות שניתן למצוא ומה הכי מתאים עבור המעבר שלכם.

הובלות לחו"ל – ימית או אווירית: 

הובלות

מעבר לחו"ל הינו תהליך שונה מעבר דירה בארץ בה אתם גרים. במעבר לחו"ל ישנם שיטות שונות ממעבר לדירה בארץ. השונות נעה בין שיטות אריזה שונות, שיקולים של מה לקחת אתכם ומה להשאיר ועד לאפשרויות הובלות שונות. לפני שאתם שוכרים את שירותיהם של חברה מסוימת תחילה עליכם לברר מס' פרטים:

  1. תוך כמה זמן יגיע הציוד
  2. במקרה של תקלה באיזה מצב יכול הציוד להגיע
  3. האם חברת ההובלה היא זו שמספקת לנו את סוגי הארגזים
  4. אילו סוגי הובלה לחו"ל ישנם:

א.הובלה ימית – הובלה זו היא ההובלה הנפוצה הפופולארית ביותר. הובלה זו מתבצעת באמצעות ספינות גדולות כאשר אתם מקבלים לרשותכם מכולה ובה תוכלו להכניס את כל הציוד. היתרון בהובלה ימית היא שמכיוון שהספינות הן ספינות מטען גדולות אתם יכולים להעביר ציוד גדול ובעל משקל רב ללא כל בעיה. החיסרון בהובלה ימית הוא שהובלה ימית לוקחת זמן רב יותר מהובלות אחרות, בזמן ההובלה ישנו חשש לרטיבות ולכן יש לקחת בחשבון את ערך הציוד והתגובה שלו לרטיבות. חסרון נוסף הוא שהובלה ימית תלויה בשינוי מזג האוויר ולכן יש לקחת בחשבון שאם אתם מעוניינים בהובלה מהירה יותר, הובלה זו אינה מתאימה לכם במיוחד.

ב.הובלה אווירית – הובלה מסוג זה מתבצעת באמצעות מטוסי תובלה אשר יכולים לסחוב ציוד כבד והינה הובלה נוחה ופשוטה. חשוב לזכור כי אם הינם מעוניינים בהובלה מסוג זה עליכם להזמין ולתאם מראש. בדומה להובלה ימית גם בהובלה זו החברה מספקת לכם את ארגזי הציוד וזאת משום שהארגזים שהחברה מספקת הינם שונים ובגדלים מיוחדים המותאמים במיוחד למטוסי התובלה. היתרון בהובלה מסוג זה הוא שההובלה תהיה מהירה בניגוד להובלה ימית. בנוסף, בניגוד להובלה ימית, בהובלה אווירית יש סיכוי נמוך יותר שציודכם יפגע או ייהרס וזאת משום שהציוד לא שוהה זמן רב בדרכים. החיסרון הוא שהובלה מסוג זה הינה הובלה יקרה ובעלת קושי של גודל או סוג המטען ולכן לא כל מטען יכול להיכנס אל מטוסי התובלה. בנוסף, בהובלה אווירית לא ניתן להעביר חומרים כימיים מסוימים ולכן יש לקחת בחשבון כי אם ברצונכם להעביר חומרים אלו עליכם תחילה לראות אם יש אפשרות להעביר חומרים אלה. אם אין באפשרות החברה לעשות זאת הובלה אווירית אינה ההובלה המתאימה לכם.

חשוב לזכור, כי לא משנה באיזו סוג הובלה תבחרו, בין אם ימית או אווירית, את הציוד יקר הערך שלכם יש לקחת עימכם וזאת על מנת למנוע מצבים של איבוד חפצים יקרי ערך בזמן ההובלה

המאמר באדיבות פורטל המובילים בישראל: http://www.moving-israel.co.il