שיפוץ גירים אוטומטיים – לנסיעה בטוחה באמת

הגיר הוא אחד הרכיבים החשובים ברכב, שכן הוא מאפשר להתאים בין תוואי הדרך לבין מהירות הרכב ויכולותיו, תוך שמירה על תקינות חלקיו. כאשר מדובר בגיר ידני, אנחנו צריכים להעביר הילוכים בהתאם לתוואי הכביש, ואילו כשמדובר בגיר אוטומטי אנחנו רק צריכים להכניס את הרכב להילוך המתאים, ומחשב הגיר מבצע עבורנו את העבודה. בכל מקרה, יש חשיבות מכרעת לתקינותו של הגיר, על מנת שהנסיעה תהיה באמת בטוחה.

שיפוץ גירים אוטומטיים – למניעת סכנת חיים

כשהגיר תקול, יש חשש גבוה לכך שהרכב ייקלע למצב סכנה. אחרי הכול, אם הרכב לא מצליח לעצור בגלל חוסר כניסה להילוך המתאים, או אם אי אפשר להכניס להילוך אחורי כשחייבים לנסוע לאחור – הדבר עלול להסתיים באסון.

לכן, אם אתם חושבים שיש תקלה בגיר שלכם, חשוב מאוד שתגיעו עם הרכב אל מוסך המתמחה בשיפוץ גירים אוטומטיים. במוסך אנשי מקצוע מנוסים יבצעו בדיקה יסודית, יאתרו את התקלה, אם אכן קיימת כזאת, וישפצו את הגיר, כך שיהיה כמו חדש ויאפשר לכם לנסוע בבטחה ובביטחון.

איך מבצעים שיפוץ גירים אוטומטיים? 

גיר אוטומטי

תהליך השיפוץ כולל, בדרך כלל, את השלבים הבאים:

  • בדיקה יסודית – הצוות המקצועי של המוסך יבצע בדיקה יסודית של הגיר על מנת לאתר את התקלה.
  • אבחון – גם אם מדובר בידית הילוכים ש"קופצת", בכזאת שלא נכנסת להילוך או במחשב תקול שלא מציג את ההילוך הנכון – הצוות יאתר את התקלה ואת הגורמים לה וימצא את הפתרון.
  • שיפוץ גירים – בשלב זה יתבצע שיפוץ גיר אוטומטי באמצעות החלפת מכלולים תקולים, גלגלי שיניים, דיסקיות וכל מה שצריך, על מנת שהגיר של הרכב שלכם יעבוד בצורה תקינה ויאפשר לכם לנסוע בבטחה.
  • בדיקת תקינות – עם סיום עבודות השיפוץ יבצע צוות המוסך בדיקה כללית, על מנת לוודא שהגיר אכן פועל כמו שצריך.
  • החזרת הרכב – הרכב יוחזר אליכם רק לאחר ביצוע הבדיקה, על מנת שכשתצאו מהמוסך תוכלו להיות בטוחים שהגיר תקין ושאתם יכולים להיות שקטים במהלך הנסיעה.

לאור החשיבות הגבוהה שיש לגיר תקין לבטיחות האישית שלכם, חשוב מאוד שאם מתעורר בכם חשד לגבי תקינותו – תיכנסו למוסך המתמחה בשיפוץ גירים בכלל ובשיפוץ גירים אוטומטיים בפרט – בהקדם. סעו לשלום ושתהיה לכם נסיעה טובה ובטוחה!