כיצד לבחור משאית לעסק שלך?

מחפש משאית לעסק? כאן תוכל למצוא את כל המידע לפני קניית המשאית

פרמטרים שונים לבחירת המשאית 

בחירת משאית

פעמים רבות עדיף לבעל העסק לרכוש משאית מאשר לרכוש רכב מסוג אחר אך חשוב לדעת כי רכישת משאית היא תהליך מורכב יותר מרכישת מכונית לחברה וכדי לבצע את הרכישה בצורה נכונה יש לבחון פרמטרים שונים.

לפני הרכישה יש לבדוק מה המשאית צריכה להוביל ומהו סוג העבודה- האם המטרה של המשאית היא להוביל מכולות או מטענים, האם היא נרכשת לצורך חלוקה והפצה, לצורך הובלה בקירור וכו'- בהתאם לכך יש לבחור בסוג ובגודל המשאית שדרושה לחברה.

כמו כן, יש לבדוק מיהו היצרן, מהם תנאי הדרך של המשאית, מהי רמת הבטיחות של המשאית, מהי האחריות של החברה, האם החברה אמינה ומהן העלויות של המשאית- כמה עולה הרכב וכמה עולה התחזוקה. נוסף על כך, יש לבדוק האם צריך לרכוש תוספות שונות כמו  למשל- ארגז או מנוף והאם יש מוסך קרוב בו ניתן לבצע תיקונים.

היכן לרכוש את המשאית?

ניתן לרכוש את המשאית מכמה מקורות- ניתן למצוא משאיות למכירה אצל היבואן, בטרייד אין וניתן לרכוש משאית יד שנייה. במידה ורוכשים את המשאית מהיבואן או בטרייד אין אפשר לקבל רכב חדש ואיכותי. אם רוכשים את המשאית מיבואן או בטרייד אין יש לקבל מידע בנוגע לאחריות, לשירותי תיקונים, יש לקבל מידע על נתוני בטיחות, צריכת דלק וחשוב לצאת לנסיעת מבחן. במידה ומעוניינים להשקיע פחות כסף ניתן לרכוש משאית יש שנייה ניתן לבצע את הרכישה מחברת ליסינג, מבעלים פרטיים או מהיבואן. במידה ורוכשים את המשאית מאדם פרטי יש לבצע בדיקה מקיפה עוד יותר ולבדוק האם המשאית עברה תקלות, תאונות וכו'. במידה והרכישה תתבצע מחברת ליסינג או מהיבואן יהיה קל יותר לקבל פירוט בנוגע להיסטוריה של הרכב. חשוב לרכוש את המשאית ממוכר שזמין או מחברה שזמינה עבור הקונה כך שיהיה ניתן לקבל מענה במידת הצורך ולשאול שאלות שונות.

חשיבותו של ארגז

חשוב מאוד לבחור בארגז שמתאים לפעילות המתבצעת ולסוג הפריטים שמועברים. חלק מהמשאיות יזדקקו לארגז קירור, אחרות ידרשו ארגז פתוח או סגור (הארגז הסגור דרוש להובלות במצבים של מזג אוויר קשה או כאשר יש להעביר סחורה רגישה ויקרה) ומשאיות אחרות ידרשו ארגזי וילונות (בארגזים אלו ניתן להעביר סחורות בכמות גדולה ובנוחות). במהלך הבחירה של המשאית יש לבדוק אילו סוגי ארגזים מגיעים עם הדגם ובמידת הצורך להזמין ארגז שונה דרך היבואן או המפעל אשר ייצר ארגז בהתאם למשאית ובהתאם לצורך.

חישוב המחירים – כמה זה עולה בסך הכל?

לפני רכישת המשאית יש לבדוק את מחירה ואת מחיר תחזוקתה. ניתן לבדוק מהו המחיר באמצעות מחירון אך הוא יספק רק מידע חלקי בנוגע להוצאות. כדי לבצע חישוב מדויק יותר יש להתחשב במחיר של התיקונים, בתדירות התיקונים, במחיר הדלק, במחיר של התוספות השונות, במחיר החלפים, במחיר של רכישת הארגז, במחיר הביטוח וכו'.

לאחר ביצוע הבדיקות השונות ובחינת האפשרויות יהיה ניתן לבצע את הבחירה הנכונה וליהנות ממשאית איכותית ונוחה אשר מחזיקה מעמד למשך זמן רב.