למה חשוב לנקות את מושבי הרכב אחת לתקופה?

עבור רובנו, מכונית היא לא רק קופסת פח שמעבירה אותה מנקודה א' לנקודה ב' במהירות ובנוחות. רוב בני האדם מפתחים קשר משמעותי עם הרכב שלהם, חיבור רגשי ממשי, ובהתאם משקיעים בו לא מעט משאבים ותשומת לב. למעשה, גם אם אתם מעדיפים את הגישה הפרקטית כדאי להקפיד על תחזוקה נאותה של הרכב – כולל ניקוי המושבים בתדירות נכונה.

איזה נזק נגרם בגלל לכלוך על המושבים וביניהם?

כמעט כולנו אוכלים מפעם לפעם במכונית, וכשאוכלים יש גם פירורים. במקרים אחרים אנחנו נכנסים לרכב מיד אחרי בילוי בים, טיול בחיק הטבע ולפעמים מספיק לנסוע במכונית אחרי שהות קצרה בגינה שבה התמלאנו בבוץ כדי לכלכך אותה, כולל את המושבים.

הלכלוך לכשעצמו לא נורא – כל עוד מקפידים לנקות אחת לתקופה, ובאופן יסודי ואפילו מקצועי. אם לא מבצעים את הפעולה הפשוטה למדי של ניקוי כסאות רכב, הלכלוך מצטבר, נהיה קשה יותר להסיר אותו והמכונית נראית באופן כללי מוזנחת ולא נעימה לנסיעה.

עוד כדאי לזכור שמתישהו נרצה למכור את הרכב – ועל רכב מלוכלך לא קל, ולפעמים גם בלתי אפשרי, לקבל את מחיר המחירון. למעשה קונים פוטנציאליים שרואים מכונית מוזנחת מניחים אוטומטית שגם מבחינה מכנית הרכב לא מטופל, והמוכנות שלהם להשלים את העסקה יורדת.

סיבה טובה נוספת להשקיע את הזמן או הכסף הדרושים לטובת ניקוי ריפוד לרכב היא שלכלוכים שונים עלולים למשוך חרקים, ואף אחד לא רוצה לגלות שהמכונית שלו הפכה לביתם של חרקים כאלה ואחרים.

איך מתבצע ניקוי הריפוד?

ניקוי מושבי רכב מומלץ לבצע בתדירות גבוהה למדי בכוחות עצמכם, ואחת לזמן מה להשקיע בניקוי מקצועי.

כשאתם מנקים בעצמכם את הריפוד, מתחילים בשאיבה עם שואב אבק פשוט. לאחר מכן אפשר לערבב חצי כוס מים עם חצי כוס חומץ, ועוד קצת לימון, להתיז את התערובת על הריפודים ואז להבריש עם מברשת. חשוב לוודא שלמברשת שערות רכות שלא יזיקו לריפוד.

ניקוי ביתי כדאי לבצע בלי חומרי ניקוי – בלי הידע המקצועי הדרוש אתם עלולים להשתמש בחומרים שיזיקו למושבי הרכב. בכל מקרה חשוב לייבש היטב את הריפודים עם מטלית יבשה או מגבת. השארת ריפוד רטוב עלולה להוביל להיווצרות עובש ומפגעי ריח במכונית.

ניקוי כתמים מסוגים שונים

ישנם כתמים מיוחדים שמחייבים טיפול מיוחד:

כתמי דיו – חשוב לנקות מיד כשהם נוצרים. החומר הטוב ביותר להסיר כתמים אלה הוא אלכוהול רפואי וגם אצטון יעשה את העבודה.

כתמי עובש – באופן עקרוני עובש מסירים עם אקונומיקה. מומלץ לפנות לחברה מקצועית.

כתמי שמן – הסרה יעילה של כתמי שמן מחייבת ציוד מקצועי.

כתמי שתן – אם אחד הפעוטות הכתים את המושב בשתן, הפעולה הנכונה היא לשטוף מיד עם מים שיש בהם מיץ לימון ומלח. נותנים לנוזלים לספוג לתוכם את השתן במשך כרבע שעה, עוברים עם מברשת רכה ומייבשים את הריפוד.

אם לא הצלחתם להחזיר למושב את המראה האסתטי, אל תהססו לפנות לעזרת אנשי מקצוע. כיום ניתן למצוא שירות ניקוי ריפודים לרכב במחיר משתלם, וליהנות ממכונית מושלמת בלי לשלם יותר מדי.