מדריך לרוכשים: 10 רכבים חסכוניים שיעזרו לכם לחסוך בהוצאות דלק

אנשים חכמים הרואים את הנולד – בטרם שיבחרו את הרכב שישרת אותם בשנים הבאות, הם יחפשו רכבים חסכוניים של טויוטה או של כל חברה אחרת, כדי שהעלות של הדלק לא יכביד עליהם באופן יומיומי.

בואו ניתן למספרים לדבר ונבדוק מי הן עשר המכוניות שמצטיינות בחיסכון שלהן בדלק. כמובן שהתוצאות תהיינה מושפעות גם מסגנון הנהיגה האישי של כל נהג וכן מתנאי הדרך שהן עלולות להשתנות וניתן ללמוד איך לנהוג באופן חסכוני.

נדרג רכבים חסכוניים על פי נתוני מעבדה ונוסיף ככל הניתן את הנתון של צריכת הדלק של המכונית במבחני הדרכים שנערכו להם. התוצאות הינן מפתיעות ביותר!

רשימת עשרה רכבים חסכוניים במיוחד! 

רכבי טויוטה

  1. ניסאן ליף – הרכב שנמצא במקום הראשון הוא כמובן ניסאן ליף – הרכב הקטן והקומפקטי שהיא בעצם מכונית חשמלית. והיא היחידה שנמכרת בישראל כחדשה. אנשים שלא רוצים להיכנס לתחנת דלק אף פעם – ילכו על האופציה הזו. כמובן שיש לה את ההגבלה של טווח נסיעה מוגבל בין טעינה לטעינה.
  2. מיצובישי אאוטלנדר – רכב הפנאי של מיצובישי שמאפשרת טעינת סוללות מכל שקע ביתי ונותנת אפשרות של נסיעה לא מאוד ארוכה בין הטעינות.
  3. טויוטה פריוס – מכונית זו היא גרסת פלאג אין לפריוס. כלומר מכונית שניתן להטעין אותה מהשקע אך טווח הנסיעה החשמלית שלה היא נמוכה יותר.
  4. טויוטה יאריס – היאריס ההיברידית של טויוטה מציעה ממדים צנועים למדי שמתאימים יותר כאשר מדובר בניוד עירוני. היא מצוידת במנוע בנזין שגם נעזר במנוע חשמלי ויחד הם מפיקים 100 כ"ס. במבחן נסיעה השיגה מכונית זו צריכת דלק באזור ה- 17-18 ק"מ לליטר כמובן בהתאם לסגנון הנסיעה ולתנאי הדרך.
  5. טויוטה אוריס הייבריד – הטויוטה המכונית היפנית הזו מציגה צריכת דלק נמוכה למדי, באזור ה- 14 ק"מ לליטר וזוהי המכונית המשפחתית והקומפקטית ההיברידית – היחידה בקבוצה.
  6. לקסוס CT200H – – רכב זה כקודמתה ממש, הגיעה לאותה צריכת דלק.
  7. טויוטה פריוס – הפריוס הינה מכונית שמגדירה לנו מחדש כיצד מכונית היברידית צריכה להיראות ואיך היא צריכה להתנהג. צריכת הדלק שלה היא נמוכה למדי. 19 ק"מ לליטר.
  8. סקודה אוקטביה – האוקטביה משתמשת בסידור יותר מקובל של תיבת הילוכים ידנית ומנוע דיזל יעיל. והיא דומה מאוד מבחינת צריכת הדלק לרכב הנ"ל.
  9. פיאט 500 ופיאט 500L – הפיאט 500 הינה מכונית קטנה ואופנתית שבאה עם מנוע טורבו בנזין בנפח קטן ממש של 0.9 ליטר ועם תיבה ידנית. והפיאט השנייה – מיקראוון שמשיג צריכת דלק נמוך על ידי מנוע טורבו דיזל זעיר ותיבת הילוכים רובוטית שתיהן משיגות צריכת דלק נמוכה למדי.
  10. מיצובישי ספייס סטאר – סופר מיני שעושה שימוש במנוע בנזין ותיבה ידנית שהשיגה במבחן נסיעה 16.8 ק"מ לליטר.

אז אם תהיתם, בין רכבים חסכוניים שונים- מיני -קטנה לבין היברידית גדולה, מנוע דיזל או בנזין, נקווה שקבלתם פחות או יותר תמונה על האפשרויות הקיימות.