רכבי הובלות והקשר למחיר הובלת הדירה שאתם משלמים

כל מי שעובר דירה יודע, אחת המשימות שמכניסות את רובנו לדריכות היא בחירת חברת הובלות. רבות נכתב על הדרך הנכונה לבחור חברת הובלות ולא נאקיך על כך בכתבה שלפניכם. יחד עם זאת, מעט מאוד סופר לכם על ההפרשים בהצעות המחיר שאתם מקבלים עבור הובלת הדירה שלכם.

ממה נובע השוני בהצעות המחיר עבור הובלת דירה ?

כשמבצעים סקר שוק, אחד החשדות שעלולים לצוץ מתקשר ישירות למחיר נמוך במיוחד. אין ספק שבהובלות הנקודה הזאת מקבלת חשיבות יתרה, בעיקר כאשר לוקחים בחשבון את הרגישות שבמעבר דירה. הצעת מחיר נמוכה עבור הובלת דירה עשויה להעיד על בעיות רבות כגון היעדר ביטוח הובלות, הקפצת המחיר בדיוק ביום ההובלה – ברגע בו כל החפצים שלכם כבר מועמסים על המשאית וכדומה. אצל רובנו מחיר נמוך נתפס כהיעדר איכות ואני האחרון שאכחיש את הדברים הללו אך באותה נשימה, כדאי שתדעו שהמחיר הנמוך שקבלתם אינו מעיד בהכרח על בעיית איכות בחברת ההובלות. יתכן שההבדל במחיר קשור אפילו לסוג הרכב שמבצע את הובלת הדירה שלכם.

איך משפיע סוג הרכב של חברת ההובלות על המחיר שאתם משלמים?

תמחור הובלת דירה מורכב ממשתנים רבים כאשר המרכזי שבהם הוא העלויות שמתלוות להוצאה. לרובנו ברור שאם מדובר בדירת חמישה חדרים, כנראה שנזדקק למשאית גדולה אבל למרבה ההפתעה, כאשר מדובר בדירה קטנה או בהובלה קטנה, איננו משקיעים מחשבה בעלויות שיהיו לחברת ההובלות על מנת להוביל את הדירה. הרי אם נוכל לשכור חברת הובלות עם טנדר, סביר להניח שהמחיר שנשלם יהיה נמוך יותר באופן משמעותי. הוצאות הדלק יהיו נמוכות יותר ועדיין לא דנו בסוגיית הפחת. שני דברים שהולכים וגדלים ככל שהמרחק גדל ואתם גם המחיר שאנו נשלם על ההובלה.

הקשר של גודל הרכב למיקום ההובלה 

רכבי הובלות

לגודל הרכב יכולה להיות משמעות נוספת על המחיר – בעיקר כאשר מדובר בהובלות בתוך ערים צפופות כדוגמת הובלות בירושלים או בתל אביב. ספרו לחברת ההובלות שיש לכם הובלה בלב ירושלים ותאמינו לי שרבים יתחילו לזוז באי נוחות על הכיסא עליו הם יושבים. אף אחד לא אוהב להיכנס למרכזי ערים בשעות הלחץ – בטח מישהו עם משאית הובלות. זו הסיבה שחברות הובלה שפעילות באזורים צפופים, מחזיקות גם ברכבי הובלה קטנים המצוידים בנגררים. כל שעליהם לעזות ביום ההובלה הוא להעמיד את הנגרר במקום נוח ולהתחיל לעבוד. חברת הובלות שאינה מצוידת ברכבים מתאימים, עלולה לבזבז זמן יקר בחיפוש חניה והתמקמות במקום נוח. כבר שמעתי על מקרים שבהם המובילים הודיעו ללקוחות שאינם מבצעים את ההובלה משום שלא דאגו להם לחניה. נשמע הזוי אך יש גם מקרים כאלה.

גורמים נוספים שישפיעו על מחיר ההובלה

ישנם גורמים נוספים שעשויים להביא להבדלים בין הצעות המחיר השונות. לדוגמה, סביר להניח שחברת הובלות מקומית תדרוש סכום נמוך יותר עבור הובלה ביחס לחברה שאינה מקומית. בואו וניקח לדוגמה את הדוגמה האהובה עלי – הובלות בירושלים. תנסו לחשוב כמה זמן עשויה ההובלה להימשך לחברה מקומית ולחברה שאינה מקומית. תוסיפו לזה את הוצאות הדלק ועומסי התנועה (הובלות רבות מתקיימות בשעות העומס), תכפילו את הפרשי הזמן במספר המובילים ותקבלו הפרשי מחיר של עשרות אחוזים עבור אותה הובלה בדיוק – בלי קשר לאיכות חברת ההובלות ולשירות שאתם תקבלו.

אם יש לכם מזל, תוכלו לאתר חברת הובלות שבדיוק ביום מעבר הדירה שלכם, מבצעת הובלה באזור. במקרה כזה נהוג בקרב מובילים רבים להוריד מעט את המחיר ולספק שירות מעולה. המחיר אגב ירד מאחר שהמובילים כבר נמצאים במקום ועלויות ההגעה אליכם – זמן, דלק ופחת, יהיו נמוכות במיוחד.

מה למדנו?

במקרים רבים  הצעת מחיר נמוכה במיוחד עבור הובלת דירה צריכה להדליק לכם נורה אדומה או שתיים. יחד עם זאת, אם תכנסו לעובי הקורה, אתם עשויים לגלות שהמחיר הנמוך הוא אכן מציאה. איך תדעו? פשוט מאוד – חפשו אחר חוות דעת אמינות על חברת ההובלות שלפניכם. אם המוניטין חיובי וזכות החברה עומד וותק פעילות מכובד, סביר להניח שאתם לפני ביצוע עסקה משתלמת שלחסוך לכם מאות שקלים ויותר.