אזורי חניה תל אביב

אין בכלל ספק כי אחת הערים הבעייתיות בהקשר של חניה הן בשל רמת הצפיפות  בעיר כלומר כמות המכוניות הנמצאות בעיר בכל יום והן בשל אי פתרונות המספקים מענה היא תל אביב. עד שנגיע למצב שרק אנשים המתגוררים בעיר על פי חוק יכולים להיכנס ולצאת עם רכבם הפרטי (בעיר רומא זה כך) יעברו עוד שנים רבות ולכן שווה להתעדכן בכללים ובחוקים.

אזורי חניה בתל אביב הינם מוגבלים לתושבי האזור ולכן פעמים רבות אנשים שאינם מודעים לחוקים ולהסדרים השונים בעיר צפויים לקבל די במהרה דו״ח או אפילו למצוא את רכבם באחד ממגרשי הגרירה של העיר, כנס של כמה מאות שקלים. מכיוון שאף אחד או אחת מאתנו לא רוצה להוציא את המשכורת החודשית שלו על דוחות חניה וגרירות, כדאי לחנות לפי הכללים שכן עיריית תל אביב נמצאת עם אצבע חמה על ההדק בכל מה שקשור על מתן דוחות.

טיפים לחניה נכונה בתל אביב 

חנייה בתל אביב

אזורי חניה בתל אביב מסומנים לאורכן של המדרכות בפסים כחול-לבן. חשוב לזכור כי בכניסה לרחוב אליו פניתם מוצבים שלטים הן בצדן השמאלי והן בצדן הימני של המדרכות ויש להתייחס לשלטים אלו אשר לעתים מגבילים את החניה לשעות מסוימות, לימים מסוימים ולרכבים המחזיקים בתו מספר ספציפי (אלו האזרחים המתגוררים באזור ומחזיקים ברכב פרטי). בכל האזורים, אלא אם כן אתם תושבי העיר, יהיה עליכם לשלם אגרת חניה החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד השעה 19:00 בערב בימי חול. בימי שישי אגרת החניה תשולם החל מהשעה 9:00 ועד השה 13:00.

כל עוד אין תמרור שאומר אחרת, תוכלו לחנות בכל האזורים המסומנים בכחול לבן מבלי לשלם אגרת חניה בשעות שאינן השעות שצוינו לעיל כלומר בין השעה 19:00 בערב ועד השעה 9:00 בבוקר. מכיוון והעיר מוגבלת במקומות החניה ואף יש אזורים בהם ניתן לחרוג מהנהלים (לחנות באדום לבן בשעות מסוימות, לחנות על מדרכות וכדומה) רק עבור תושבי האזור, ברוב המקומות יש הגבלה כזו ולכן כבר מהשעה 17:00 תיאלצו להזיז את רכבכם.

אזורי חניה תל אביב – פתרונות לתשלום

קיימים סוגים שונים של פתרונות תשלום עבור אגרת החניה בשעות שצוינו לעיל. תווי חניה מנייר, מנויים חודשיים/שנתיים לחניונים הפזורים בעיר, הסדרי תשלום לחניה על פי שעות – אלה ועוד מוצעים הן לתושבי העיר והן לאזרחים הנכנסים לעיר מבחוץ לצורכי עבודה ו/או בילוי ומומלצים בחום בכדי שוב למנוע מצב של דו״ח ו/או גרירה של הרכב. שימו לב לשלטים הפזורים בעיר תל אביב אלו מציינים אזורי גרירה, חניה המיועדת לנכים,  חניה המיועדת לרכבים ספציפיים ועוד.