הכן את רכבך לחורף

נהיגה בעתות החורף

הנהיגה ברכב בתקופת החורף הינה נהיגה מורכבת ומסוכנת יותר מן הנהיגה ברכב בתקופת הקיץ. בין אם אתם נוהגים בגיר ידני או על אוטומט, קיימים דברים רבים שתוכלו לעשות על מנת להכין את רכבכם לנהיגה החורפית. במאמר הבא נפרט כמה עצות פשוטות שיעזרו לכם להכין את רכבכם לחורף. התייחסו לסעיפים אלו בקפידה, על מנת להבטיח כי עשיתם כל מה שביכולתכם כדי לשמור על ביטחונכם בתקופה זו.

בדיקת צמיגי הרכב:

בעת בדיקת צמיגי הרכב, נבדקים כל חמשת צמיגיו. במהלך בדיקה זו מוודאים כי הצמיד תקין, כי אינו שחוק יתר על המידה או בעל חתכים, וכי לחץ האוויר בו תואם את הוראות היצרן של הרכב. צמיגי רכב טובים ותקינים יאפשרו לרכב להיות בעל אחיזה טובה יותר בכביש החורפי החלקלק, וימנעו החלקה או פגיעות נוספות כתוצאה מצמיגים בלויים.

בדיקת מערכת הבלמים:

יכולת בלימה מיידית ובלמים מתפקדים הינם מרכיב הכרחי לתפקוד הרכב בימות החורף. כאשר הכביש רטוב וחלק, מרחק הבלימה גדל. במהלך בדיקת בלמי החורף בודקים את כל הבלמים של הרכב, לרבות בלם העזר, ומאזנים ומכוונים את מערכת ההיגוי והמתלים. במהלך בדיקה זו נבדק גם גיר ידני או גיר אוטומטי, ואביזרי רכב משמעותיים נוספים.

בדיקת האורות:

יש לעשות בדיקה מקיפה של תקינות ועוצמת התאורה הקדמית והאחורית של הרכב. וודאו כי כל פנסי הרכב פועלים מלוא עוצמתם, כי אורות האיתות ואורות החירום מתפקדים כנדרש וכי אורות הבלמים פועלים בעת השימוש בבלמי הרכב.

בדיקת תקינות המצבר:

וודאו כי מצבר רכבכם מתפקד, כי הוא נטען כראוי וכי הוא אינו מתרוקן לאחר אי שימוש ממושך בו. אינכם רוצים כי המצבר של רכבכם יחדל מפעולה במהלך עצירה ברמזור המוביל לכביש ראשי.

בדיקת תקינות המגבים:

מגבי הרכב יאפשרו לכם לראות את דרכם בנהיגה מבעד לגשם, ערפל, שלג וברד. מגב תקול עלול למרוח את הלכלוך על גבי שמשת רכבכם. מגבים תקינים יאפשרו לכם לנהוג בבטחה בחורף ויאפשרו לכם לראות את הדרך ללא בעיה. בתום בדיקת המגבים וודאו כי יש די נוזל מגבים ברכבכם, ומלאו אותו במידת הצורך.

בדיקת אנטי פריז ונוזלים נוספים:

וודאו כי יש ברכבכם די שמן מנוע ונוזל אנטי פריז, אשר יאפשר למנוע הרכב היקר שלכם לתפקד כראוי גם במצבי קור קיצוניים. במידת הצורך, הוסיפו עוד מנוזלים אלו ואף דאגו לבקבוקונים שלהם בתא המטען של רכבכם. אין לדעת מתי הנוזלים יגמרו, וסביר להניח שתזדקקו למלאם לפחות מספר פעמים במהלך החורף שבפתח.

בדיקת מיזוג האוויר:

מיזוג האוויר יאפשר לכם להפשיר את האדים מחלונות רכבכם, על מנת שתוכלו לנהוג ולראות את הכביש במלואו. וודאו כי המזגן מתפקד כראוי וכי הוא מגיע גם לחלונות הקדמיים של הרכב. הדבר גם יאפשר לכם חווית נהיגה נעימה ורגועה יותר, ברכב מחומם כהלכה.

בדקו את רכבכם לפני תחילת העונה הגשומה והמסוכנת

אנו ממליצים לערוך בדיקה מקיפה לרכבכם בטרם תחילת החורף. רכב המוכן לחורף ועבר את כל הבדיקות הנדרשות יכול להציל את חיי הנוהגים בו. קחו את רכבכם לבדיקה במוסך הקבוע שלכם, וודאו כי עובדי המוסך יבדקו את תפקוד הבלמים שלכם, תפקוד האורות הנמוכים והגבוהים, תפקוד הצמיגים ותפקוד גיר ידני. בדקו את תקינות המגבים, את רמת הנוזלים השונים הנחוצים לפעילות המנוע, את עוצמת פעולתו של מזגן הרכב ואת כל שאר חלקי הרכב הזקוקים לתחזוקה רבה.