הסעות עובדים להגעה לעבודה במלוא האנרגיה

יותר ויותר מעסיקים ומנהלי חברות מעדיפים היום לעבוד מול חברת הסעות פרטית הלוקחת ומחזירה את העובדים לעבודה או הביתה מאשר לממן הוצאות נסיעה בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי או לחילופין לספק רכב לעובד. העסקת חברת הסעות פרטית המבצעת הסעות עובדים מדי יום במסלולים זהים וקבועים היא היום הדרך הטובה והנוחה ביותר להגעה לעבודה גם עבור העובדים וגם עבור החברה.

עובדים מרוצים והוצאות פחותות 

הסעות עובדים באמצעות חברת הסעות על בסיס קבוע הפכה לדרך הנוחה, הטובה וגם הזולה ביותר הן  עבור החברה והן עבור העובד. עם עליית מחירי הדלק ומחירי התחבורה הציבורית, מימון הנסיעה ברכב פרטי או תחבורה ציבורית הפך ליקר מאוד. קבלת רכב בליסינג מן החברה נראית לעובד אמנם תחילה כהטבה בתנאים, אך בכל חודש כאשר הוא רואה את הסכום היורד מן המשכורת בעקבות אחזקת הרכב הוא מרוצה פחות. נוסף על הפן הכלכלי, ישנו גם הפן של הנוחיות.

עם עלייתם של יותר ויותר רכבים על הכבישים, הנסיעה באזור המרכז אך לא רק בו הופכת לסיוט עבור רבים שצריכים להגיע לעבודתם. גם החניה היא בעיה ההולכת ומחמירה. המצב היום מביא את העובדים להגיע לעבודה כשהם מותשים ולבזבז זמן עבודה יקר רק על התאוששות. הגעת העובדים בהסעה אמנם לא בהכרח תמנע עמידה בפקקים, אך לפחות הם יוכלו לשבת ברוגע באוטובוס ולעסוק בענייניהם (כולל ענייני עבודה שניתן לעסוק בהם מהדרך), להגיע רעננים  ולחסוך זמן. נקודה קטנה אך גדולה נוספת היא איכות הסביבה. חשבו כמה פחות רכבים עולים על הכביש וכמה פחות זיהום נפלט בזכות העובדה שהעובדים מגיעים בהסעה לעבודה. לסיכום, עבודה עם חברת הסעות פרטית תביא להוצאות פחותות ולעובדים מרוצים יותר, אז למה לחכות?

למצוא את החברה המתאימה

לאחר שהשתכנעתם כי בהחלט כדאי לעבור לשיטה זו, זה הזמן לבחור את החברה המתאימה. בחרו חברה אמינה ורצינית, חברה שיש לה ותק רב בתחום הסעות עובדים ויודעת היטב במה העניין כרוך. בדקו מול החברה שרכביה עוברים בדיקות בתדירות מתאימה ועוברים תיקונים בכל תקלה. דברו עם אחראי הבטיחות של החברה, עם האחראי על סידור וארגון ההסעות. ודאו שיש לחברה די כוח אדם או רכבים כך שגם במצב חירום יהיה נהג או רכב חלופי. כל אלה קריטיים לכך שהעובדים יגיעו לעבודה וממנה בשלום באופן קבוע.

סוגים שונים של רכבים על פי הצורך

חשוב לתכנן עם החברה את מסלוליהם של קווי ההסעות השונים, לוודא שיכללו כל אזור בעיר או אזורים מחוץ לעיר אם ישנו צורך. מסלולי ההסעות צריכים להיות הגיוניים, לא מפותלים מדי ומתישים מצד אחד, אך גם לא רבים מדי הדורשים רכבים רבים מעבר לנחוץ. קבעו עם החברה אילו רכבים מוקצים לאיזה מסלול. חברה אשר ברשותה צי רכבים מגוון עדיפה מפני שניתן יהיה לנהוג בגמישות, להקצות למסלול בו מתגוררים אנשים רבים יותר אוטובוס ואילו במסלולים שלאורכם ישנם פחות אנשים להשתמש גם במיניבוס או אפילו ואן.

הסעות לשגרה וגם לשבירת השגרה

הסעות עובדים כוללות גם את ההסעות היומיומיות לעבודה וגם הסעות בימים מיוחדים כמו ימי גיבש וימי כיף. בדקו עם החברה האם תוכל לעמוד לרשותכם בשני סוגי ההסעות אשר בכל אחד מהם הדרישות ממנה מעט שונות ולכל אחד מהם היא צריכה לספק את הנהגים וגם הרכבים המתאימים.